Menu
Zamknij

Panadol Extra tabl.powl. 0,5g+0,065g 12 tabl.

Tabletki przeciwbólowe

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Opakowanie:

12 tabletek powlekanych

Skład:

Paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg, a także substancje pomocnicze: skrobia, sorbonian potasu

Działanie:

Preparat Panadol Extra zawiera w swym składzie paracetamol substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym i kofeinę nasilającą działanie przeciwbólowe.
Paracetamol nie sprawia podrażnienia żołądka. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

wyodrębnionia:

Paracetamol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych i bólach menstruacyjnych. Może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu Panadol Extra u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub kofeinę. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swym składzie paracetamol. Ciężka niewydolność wątroby albo nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bezsenność.

Ostrzeżenia:

Należy unikać wykorzystywania preparatu Panadol Extra u alkoholików, u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek; stanowczo zagrożeni są chorzy głodzeni; w czasie wykorzystywania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych. Obszerna liczba wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Dawkowanie:

Dorośli: w zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra nie należy przyjmować częściej niżeli co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.