Voltaren MAX przynosi ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki występujące w okolicach mięśni i stawów. Voltaren MAX jest to biały, chłodzący, nietłusty, nie barwiący kremowy żel.
Działanie i użycie:
Voltaren MAX posiada substancję czynną - diklofenak należący do grupy leków znanych, jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:
- pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. Powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń albo stłuczeń)
- bólu pleców
- ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe
- ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów
Skład:
Substancją czynną leku jest:
- diklofenak dietyloamoniowy - 1 gram żelu posiada 23,2 mg
stosowanie:
Lek jest dedykowany do wykorzystywania na skórę dla dorosłych i dzieci powyżej 14 lat. Lek działa przeciwbólowo do 12 godzin. Należy go stosować 2 razy na dobę (rano i wieczorem) na bolące miejsca. Sposób użytkowania:
1. W celu otwarcia tuby, przed pierwszym użyciem, należy odkręcić zakrętkę, nałożyć ją odwrotną stroną na zabezpieczenie i przekręcić, co umożliwi zdjęcie zabezpieczenia z tuby.
2.Następnie należy delikatnie wycisnąć niewielką liczba żelu z tuby i nałożyć na bolące lub spuchnięte miejsca, delikatnie wcierając w skórę. Ilość żelu należy dostosować do wymiarów miejsca zmienionego chorobowo: wystarczająca jest liczba żelu odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego. W trakcie wcierania żelu odczuwalny jest delikatny efekt chłodzący.
3.Po zaimplementowaniu leku należy umyć ręce, chyba, iż to właśnie one są miejscem leczonym.
Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Voltaren MAX
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych części tego leku
- jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. Wysypka, trudności w oddychaniu albo napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany jeszcze, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach użytkowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych
- w trzecim trymestrze ciąży
- u dzieci poniżej 14 lat
Działania niechciane:
Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub niezwykle rzadko mogą być ciężkie.
w przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać wykorzystywania leku, skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego:
- niejednokrotnie (występują mniej niż u 1 do 10 na 10 000 osób stosujących lek): wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka.
- nad wyraz rzadko (występują mniej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma).
- niezwykle rzadko (występują mniej niżeli u 1 na 10 000 osób stosujących lek): Obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani.
wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Ostrzeżenia:
Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać wykorzystywania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka. Należy unikać użytkowania leku na duże powierzchnie skóry i poprzez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone poprzez lekarza. Lek Voltaren MAX jest dedykowany do korzystania zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej, nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może być wykorzystywany równocześnie z bandażami lub opatrunkami z reguły stosowanymi w sytuacji skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza.
Dzieci i młodzież:
Brak wystarczających danych dotyczących produktywności i bezpieczeństwa wykorzystywania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat U młodzieży powyżej 14 lat w razie konieczności wykorzystywania leku dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Inne leki i Voltaren MAX:
Należy powiedzieć lekarzowi albo farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie albo ostatnio oraz o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Ciąża i karmienie piersią:
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, iż kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku Voltaren MAX nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko albo wywoływać trudności w trakcie porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Voltaren MAX należy stosować tylko na zalecenie lekarza, a zastosowana dawka powinna być osiągalnie najmniejsza, czas trwania terapii jak najkrótszy. Podczas karmienia piersią Voltaren MAX może być użytkowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku, leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani także na obszerne powierzchnie skóry albo długotrwale.
w sytuacji jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących używania leku Voltaren MAX u pań w ciąży albo karmiących piersią należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
wykorzystywanie leku nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie sprzętów mechanicznych. Lek Voltaren MAX gromadzi:
- glikol propylenowy, który u niektórych osób, może powodować podrażnienie skóry
- butylohydroksytoluen, który może wywoływać miejscową reakcję skórną (np. Kontaktowe zapalenie skóry) albo podrażnienie oczu i błon śluzowych.
Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku nadwerężeń mięśni i stawów i zapalenia ścięgien. Dorośli (powyżej 18 lat): 21 dni w sytuacji bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie większej niżeli zalecana dawki leku Voltaren MAX. W razie użycia nadmiernej ilości leku Voltaren MAX, należy zebrać jego nadmiar za pomocą chusteczki. W razie przypadkowego połknięcia leku Voltaren MAX należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Pominięcie użycia leku Voltaren MAX. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Zawartość opakowania:
1 opakowanie posiada 120 g żelu.
Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, broniąc od światła i wilgoci.