Menu
Zamknij

Panadol tabl.x 24

Leki na gorączkę

Opis

SKŁAD I POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Każda tabletka preparatu Panadol posiada: Substancja czynna: paracetamol - 500mg; Substancje pomocnicze: skrobia, sorbonian potasu Tabletki preparatu Panadol posiadają podłużny kształt usprawniający połykanie.

OPIS DZIAŁANIA Preparat Panadol gromadzi w swym składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie sprawia podrażnienia żołądka. Nie działa przeciwzapalnie.

wyszczególnionIA Paracetamol działa przeciwbólowo w: - bólach głowy, - gardła, - migrenach, - bólach zębów, - bólach kostnych, stawowych i mięśniowych - bólach menstruacyjnych. Ponadto może być używany w: - przeziębieniach - i stanach grypopodobnych Działa przeciwgorączkowo.

PRZECIWWSKAZANIA Nie należy stosować preparatu Panadol u osób z nadwrażliwością na paracetamol. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.

Ciężka niewydolność wątroby albo nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OSTRZEŻENIA SPECJALNE Należy unikać używania paracetamolu u alkoholików, u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek; wyjątkowo zagrożeni są chorzy głodzeni; w czasie użytkowania leku nie wolno spożywać napojów alkoholowych.

INTERAKCJE - paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny - łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, - Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu, - rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne użytkowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby, - paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę, - paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny.

DAWKOWANIE Dorośli: W zależności od nasilenia dolegliwości - 1 do 2 tabletek preparatu Panadol co 4 godziny. Leku nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać dawki 8 tabletek w ciągu doby.

Leku nie należy podawać dłużej niżeli 10 dni bez konsultacji z lekarzem. Dzieci (6-12 lat): W zależności od nasilenia dolegliwości pół albo cała tabletka preparatu Panadol co 4 godziny. Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek w ciągu doby.

Leku nie należy podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Bez pokaźnego zalecenia lekarza nie należy podawać dzieciom poniżej 6-go roku życia. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

PRZEDAWKOWANIE Jeśli przekroczona pozostała dawka leku, należy momentalnie skontaktować się z lekarzem, choćby gdy samopoczucie chorego jest dobre. Przedawkowanie może spowodować zniszczenie wątroby. Objawy przedawkowania na ogół ujawniają się po dwóch godzinach.

Są to bolesność w okolicy wątroby, po dwóch dniach żółtaczka. Czasami wcześniej pojawjają się nudności i wymioty. DZIAŁANIA niechciane Działania niechciane paracetamolu są rzadkie. Mogą wystąpić reakcje: - skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień - zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, - sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza, - przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby, a także nerek.

Nie stosować leku po upływie terminu ważności przekazanego na opakowaniu. WARUNKI PRZECHOWYWANIA Przechowywać w temp. Poniżej 25° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. 24 tabl.-tabl.powl.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

PODOBNE PRODUKTY

Leki na gorączkę, Panadol extra x 24
od 13 59

1 oferta

Panadol extra x 24

  • Producent GlaxoSmithKline 
  • EAN 5909990153527 
  • Postać tabletki 
Porównaj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.