Menu
Zamknij

Flucontrol Hot prosz.do sp.rozt.doust. 1g+0,01g+4mg 8 sasz.a 5,5g

Leki na gorączkę

Opis

Postać leku:

Proszek

Opakowanie:

8 saszetek

Skład:

Paracetamol 1000 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian chlorfenaminy 4 mg oraz substancje pomocnicze: w tym sacharoza

Działanie:

FluControl Hot to połączenie paracetamolu- substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy - substancji przeciwhistaminowej, która obniża liczba wydzieliny z nosa, a także fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.

wyróznionia:

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym albo umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze części preparatu. U pacjentów z chorobami wątroby (z niewydolnością wątroby albo bez) albo wirusowym zapaleniem wątroby (powiększone ryzyko hepatotoksyczności), w nadciśnieniu tętniczym, w nadczynności tarczycy, w ciężkich chorobach sercowo-naczyniowych (takich jak choroba wieńcowa, dławica piersiowa), w tachykardii, u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), w jaskrze, w zaburzeniach rytmu serca, w ciężkiej niewydolności nerek. Leku nie nalezy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku 12 lat: 1 saszetka co 6-8 godzin (3 albo 4 razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki (4 g paracetamolu) w ciągu 24 godzin. Zawartość saszetki należy rozpuścić całkowicie w niewiele znaczącej ilości płynu, najlepiej w połowie szklanki wody.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.