Menu
Zamknij

APAP NOC 6 tabletek

Leki na gorączkę

Opis


Skład:

1 tabl. Powl. Mieści 500 mg paracetamolu i 25 mg chlorowodorku difenhydraminy.


Działanie:

preparat łączy w sobie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu, a także nasenne i sedatywne działanie difenhydraminy. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu dynamiczności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Uniemożliwia to tworzeniu się prostaglandyn w o.u.n., czego rezultatem jest podwyższenie progu bólowego. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1 h, T0,5 wynosi 2-4 h. Czas działania przeciwbólowego określa się na 4-6 h, a przeciwgorączkowego na 6-8 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Difenhydramina jest nieselektywnym antagonistą receptorów H1 (I generacja). Hamuje wodnisty wyciek z błony śluzowej nosa, świąd, kichanie i łzawienie oczu. Prosto przenika przez barierę krew - mózg i oddziałuje na receptory serotoninowe i H1 w o.u.n. Usprawniając zasypianie. Szybko i prawie w pełni wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1-2 h, T0,5 wynosi 4-8 h. Działanie utrzymuje się poprzez 4-6 h. W 50% metabolizowana jest w wątrobie.


wyróznionia:

bóle najróżniejszego pochodzenia z towarzyszącą bezsennością w tym: ból głowy, bóle kostno-stawowe, mięśni, zębów, menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą. Trudności w zasypianiu spowodowane bólem.


Przeciwwskazania:

nadwrażliwość na elementy preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Używanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Dzieci poniżej 13 r.ż.


Środki ostrożności:

używanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone wytwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, przerostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy, jaskrą, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku.


Ciąża i okres karmienia piersią:

preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.


Interakcje:

nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Może dojść do nasilenia działania leków przeciwzakrzepowych (warfaryna, pochodne kumaryny), leków działających depresyjnie na o.u.n. (nasenne, anksjolityki, opioidowe przeciwbólowe). Preparat może nasilać działanie i powiększać toksyczność leków neuroleptycznych (haloperidol i inne pochodne butyrofenonu), przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, tripierścieniowe leki przeciwdepresyjne), przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital), rifampicyny.


Dawkowanie:

doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 r.ż.: 1-2 tabl. 30 min. Przed snem.



W czasie używania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać sprzętów mechanicznych w ruchu. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

PODOBNE PRODUKTY

Leki na gorączkę, Ibuprom 200 mg 96 tabl.
od 37 90

1 oferta

Ibuprom 200 mg 96 tabl.

  • Producent US PHARMACIA 
  • EAN 5909990674176 
  • Postać tabletki 
Porównaj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.