Menu
Zamknij

Theraflu ExtraGRIP proszek do sporządzania roztworu 14 saszetek

Leki na przeziębienie i grypę

Opis

Opis:
Theraflu ExtraGrip to lek o działaniu przeciwgorączkowym
i przeciwbólowym, wykorzystywany w leczeniu przeziębienia i objawów grypy.

Działanie i zastosowanie:
Lek zawiera jako substancje czynne:
  • paracetamol - d ziałający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
  • chlorowodorek fenylefryny - zniżający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa
  • maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową łagodzącą objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd albo przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno- stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie. Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak:
  • gorączka
  • dreszcze
  • bóle głowy
  • bóle mięśniowe
  • bóle gardła
  • katar
  • bóle zatok
Skład:
Substancjami czynnymi leku są zawartymi w 1 saszetce są:
  • paracetamol - 650 mg
  • ​chlorowodorek fenylefryny - 10 mg
  • maleinian feniraminy - 20 mg
ponadto lek gromadzi: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową (E 104), żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Sposób zastosowania i dawkowanie:
Ten lek należy zawsze przyjmować starannie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza albo farmaceuty. Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
  • zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, lecz nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do optymalnej temperatury.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie stosować więcej niżeli 3-4 saszetki w ciągu doby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach albo jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niżeli 3 dni. W sytuacji wrażenia, iż działanie leku jest za mocne albo za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w sytuacji:
  • nadwrażliwości (alergii) na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny
    i maleinian feniraminy lub inne elementy tego leku
  • jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO, leki wykorzystywane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona); jeśli pacjent nie wie, czy leki używane poprzez niego z przepisu lekarza zawierają inhibitory IMAO, powinien zasięgnąć porady lekarza albo farmaceuty przed przyjęciem leku opisanego w ulotce
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca albo wyjątkowo wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)
  • jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy
  • jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (choroba oczu
  • z postępującym uszkodzeniem nerwu wzrokowego i co najmniej częściowo związanej z podwyższonym ciśnieniem w środku gałki ocznej)
  • jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy (guz zlokalizowany w pobliżu nerek, który powoduje powiększenie ciśnienia tętniczego)
  • jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
  • jeśli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (leki użytkowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego i chorób serca)
  • jeśli pacjent przyjmuje doustnie leki sympatykomimetyczne, takie jak donosowe leki obkurczające błonę śluzową nosa, leki hamujące apetyt albo leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy itp.
  • ciąży i karmienia piersią
  • u dzieci poniżej 12 lat
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek Theraflu ExtraGRIP może wywoływać działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią. W przypadku
wystąpienia następujących objawów:
  • reakcje uczuleniowe (występują rzadko)
  • obrzęk naczynioruchowy, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (występują rzadko)
  • reakcja anafilaktyczna (ciężka reakcja uczuleniowa, częstość nieznana)
  • wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry (występują rzadko)
  • ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, nadżerki w jamie ustnej (w bardzo rzadkich przypadkach)
  • krwawienia albo powstawanie siniaków (zaburzenia krzepliwości krwi spowodowane małą liczbą płytek krwi) (występuje niezwykle rzadko)
Pozostałe działania niechciane leku:
Częste (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów)
  • nudności
  • wymioty
  • senność
Rzadkie (występują u 1 do 10 na 10 000 pacjentów )
  • nerwowość, bezsenność
  • zawroty głowy, bóle głowy
  • przyspieszenie rytmu serca, kołatanie serca, powiększone ciśnienie tętnicze
  • zaparcia, biegunka, dolegliwości brzuszne
  • suchość w ustach
  • uczucie ogólnego dyskomfortu lub rozbicia (złe samopoczucie)
W rzadko występujących przypadkach można także zaobserwować nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby. Nad wyraz rzadkie (występują rzadziej aniżeli u 1 na 10 000 pacjentów)
  • agranulocytoza (spadek ilości granulocytów we krwi)
  • leukopenia (spadek ilości leukocytów we krwi)
  • pancytopenia (niedobór składników morfotycznych krwi)
Ostrzeżenia:
Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się
z lekarzem lub farmaceutą:
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek
  • jeśli pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (dziedziczne zaburzenie)
  • jeśli pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony
  • jeśli pacjent ma chorobę układu krwionośnego
  • jeśli pacjent choruje na cukrzycę
  • jeśli pacjent ma przerośnięty gruczoł krokowy (prostatę), ponieważ może się to integrować z zatrzymaniem moczu
  • jeśli u pacjenta występuje niedrożność przewodu pokarmowego
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka
  • jeśli pacjent choruje na padaczkę
  • lek gromadzi paracetamol. Nie należy go stosować równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. W razie wykorzystania dawki pokaźniejszej niżeli zalecana należy momentalnie skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Lek należy przyjmować zgodnie
    z ustalonym schematem dawkowania. Należy skonsultować się
    z lekarzem
​ w przypadku:
  • jeśli pacjent ma problemy z oddychaniem, takie jak astma, rozedma lub przewlekłe zapalenie oskrzeli
  • jeśli gorączka zwiększa się albo utrzymuje się dłużej niżeli 3 dni
  • jeśli ból lub zatkanie nosa ulegnie nasileniu lub będzie trwać więcej niżeli 5 dni lub będzie mu towarzyszyć wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy. Mogą to być objawy poważnej choroby
w trakcie stosowania leku nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu. Paracetamol należy stosować ostrożnie
u pacjentów przyjmujących inne leki mające wpływ na wątrobę takie jak barbiturany, leki przeciwpadaczkowe, (np. Fenytoina, fenobarbital, karbamazepina), ryfampicyna i izoniazyd
Dzieci:
Leku Theraflu ExtraGRIP nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Theraflu ExtraGRIP a inne leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszelkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio oraz o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym w szczególności wymienionych poniżej:
  • inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) użytkowane w leczeniu depresji i choroby Parkinsona: nie stosować Theraflu ExtraGRIP, jeśli pacjent przyjmuje inhibitory IMAO albo przyjmował je w ciągu ostatnich 14 dni
  • leki stosowane w leczeniu depresji, np. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
  • leki ograniczające podwyższone ciśnienie krwi, np. Beta blokery, debryzochina, guanetydyna, rezerpina i metylodopa
  • leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe)
  • leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi, np warfaryna albo inne pochodne kumaryny
  • leki zawierające paracetamol lub leki sympatykomimetyczne, np. Obkurczające błonę śluzową nosa wykorzystywane w leczeniu przeziębień
    grypy, itp.
  • leki przeciwko nudnościom i wymiotom, takie jak metoklopramid lub domperydon
  • leki użytkowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol)
  • barbiturany (leki nasenne)
  • leki wykorzystywane w leczeniu napadów drgawkowych, takie jak fenytoina, fenobarbital, karbamazepina i lamotrygina
  • kolestyramina użytkowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu
  • zydowudyna (AZT) wykorzystywana w leczeniu zakażenia wirusem HIV
  • probenecyd użytkowany w leczeniu dny moczanowej
  • ergotamina i metysergid, użytkowane w leczeniu migreny
  • leki używane w leczeniu choroby Parkinsona
  • leki opiodowe (narkotyki)
  • tiazydowe leki moczopędne
  • progesteron i doustne środki antykoncepcyjne
Wpływ na wyniki badań laboratoryjnych:
Fenylefryna może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie znaczna dla osób uprawiających sport wyczynowo). Paracetamol może wpływać na wyniki oznaczeń kwasu moczowego z wykorzystaniem fosforowolframianów.
wykorzystywanie leku Theraflu ExtraGRIP z alkoholem:
Nie należy pić alkoholu w trakcie przyjmowania leku Theraflu ExtraGRIP.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być
w ciąży lub gdy planuje posiadać dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed wykorzystaniem tego leku. Nie zaleca się używania leku w ciąży. Nie zaleca się używania leku w okresie karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Lek Theraflu ExtraGRIP może wywoływać senność. W związku z tym pacjent powinien zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, obsługiwania urządzeń albo realizowania innych prac wymagających skuteczności psychofizycznej.
Lek Theraflu ExtraGRIP gromadzi:
  • 12,6 g sacharozy w 1 saszetce. Należy to zabrać pod uwagę u pacjentów
    z cukrzycą. Jeśli pacjent pozostał poinformowany przez lekarza, że występuje u niego nietolerancja pewnych cukrów, powinien
    skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem użytkowania tego towaru leczniczego
  • żółcień pomarańczową. Może powodować reakcje alergiczne
  • 42,2 mg sodu w 1 saszetce. Należy to zabrać pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie
stosowanie u dzieci:
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Pacjenci z chorobą wątroby:
w sytuacji dorosłych ważących poniżej 50 kg, osób z niską przeciętnyą niewydolnością wątroby, zaspołem Gilberta (hiperbilirubinemia rodzinna), odwodnionych, przewlekle niedożywionych, osób z chorobą alkoholową, nie należy stosować dobowej wydajnej dawki paracetamolu większej aniżeli 60 mg/kg/dobę (do 2 g/dobę, czyli maksymalnie zawartość 3 saszetek na dobę)
Pacjenci z niewydolnością nerek:
w sytuacji pacjentów z niewydolnością nerek jednorazowo należy przyjąć zawartość jednej saszetki.
zastosowanie pokaźniejszej aniżeli zalecana dawki leku Theraflu ExtraGRIP:
W razie wykorzystania dawki większej niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Pominięcie wykorzystania dawki leku Theraflu ExtraGRIP:
Lek Theraflu ExtraGRIP stosuje się doraźnie, gdy wystąpią objawy

Zawartość opakowania:
1 opakowanie mieści 14 saszetek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, broniąc od światła i wilgoci.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.