Menu
Zamknij

Aspirin Effect granulat 0,5 g 10 sasz.

Leki na przeziębienie i grypę

Opis

Aspirin BAYER Effect 500 mg to preparat w postaci granulatu, zawierającego kwas acetylosalicylowy, użytkowanego w gorączce i przeziębieniu. Jest to prosty i prędki w użyciu środek w momencie bólu głowy albo przy przeziębieniu, gorączce.
Opis
Aspirin Effect to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy w wygodnej postaci
granulatu do wykorzystywania bezpośrednio na język.

wyodrębnionia do użytkowania:
  • dolegliwości bólowe np.: ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców,
  • dolegliwośc

Dawkowanie
Zalecana dawka leku Aspirin Effect, to:
  • dorośli – jednorazowo 1 – 2 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być
powtarzana nie częściej aniżeli co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na
dobę.
  • młodzież w wieku powyżej 12 lat – lek może być używany u młodzieży powyżej 12 r. Życia
wyłącznie na zlecenie lekarza. Należy przyjąć jednorazowo 1 saszetkę. W razie konieczności
dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niżeli co 4 do 8 godzin. Nie należy
przyjmować więcej aniżeli 3 saszetki na dobę.

Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki
należy połknąć a jeśli to potrzebne można popić niewielką ilością płynu.

Leku nie należy zażywać na czczo.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie
Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, hamuje agregację płytek krwi.

Skład
1 saszetka posiada 500mg kwasu acetylosalicylowego w postaci granulatu.

Substancje pomocnicze: wodorowęglan sodu, diwodorocytrynian, kwas askorbowy, aromat Cola H & R 290053, aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny aspartam

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny komponent preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów albo substancji o podobnym działaniu, istotnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne użytkowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień albo pokaźniejszych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby albo ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

PODOBNE PRODUKTY

Leki na przeziębienie i grypę, Aspirin C 20 tabletek musujacych
od 26 39

2 oferty

Aspirin C 20 tabletek musujacych

  • Producent bayer sp. z o.o. 
  • EAN 5909990192823 
  • Postać tabletki 
Porównaj
Leki na przeziębienie i grypę, Aspirin C 400mg+240mg 10 tabl.
od 21 51

1 oferta

Aspirin C 400mg+240mg 10 tabl.

  • Producent BAYER SP. Z O.O. 
  • EAN 5909990192816 
  • Postać tabletki 
Porównaj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.