Menu
Zamknij

Aspirin C tabl.mus. 0,4g+0,24g 10 tabl.

Leki na przeziębienie i grypę

Opis

Opis
Aspirin® C to preparat w postaci tabletek musujących, który posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Składniki aktywne leku to kwas acetylosalicylowy i witamina C, które są bardzo {pomocn|przydatn)e w przypadku chorób przeziębieniowych.
Tabletki musujące Aspirin® C są wskazane do objawowego leczenia łagodnych i umiarkowanych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy, ból zębów i ból mięśni. Ponadto, lek może być stosowany w łagodzeniu gorączki oraz objawów bólowych, takich jak ból głowy i gardła, które występują w przeziębieniu i grypie, a także w stanach zapalnych.
Aspirin® C firmy Bayer jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Pomaga łagodzić objawy przeziębienia i grypy, takie jak gorączka, ból głowy i ból gardła.

Wskazania
  • Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i/lub umiarkowanym nasileniu, takich jak bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe.
  • Objawowe leczenie dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Dawkowanie
  • Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
  • Młodzież w wieku powyżej 12. Lat: jednorazowo 1 tabletkę, wyłącznie na zlecenie lekarza.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.
  • W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin.
  • Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn.
  • Przyjmować po posiłkach.

Skład
1 tabletka zawiera:
  • substancje czynne: acidum acetylosalicylicum (kwas acetylosalicylowy) 400 mg, acidum ascorbicum (witamina C) 240 mg,
  • substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Przeciwwskazania
Aspirin® C nie powinien być stosowany w przypadku:
  • Uczulenia na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Skazy krwotocznej.
  • Ostrej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.
  • Ciężkiej niewydolności serca, ciężkiej niewydolności wątroby lub ciężkiej niewydolności nerek.
  • Jeśli kiedykolwiek wystąpiły napady astmy oskrzelowej, wywoływane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, zwłaszcza niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Jeśli pacjent jednocześnie stosuje lek metotreksat (stosowany między innymi w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana:
  • bóle żołądka i brzucha,
  • zgaga,
  • nudności i wymioty,
  • niestawność,
  • zawroty głowy i szumy uszne,
  • zwiększone ryzyko krwawień,
  • łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę,
  • wysypla, pokrzywka

Interakcje
Przed rozpoczęciem stosowania Aspirin C należy omówić z lekarzem jeśli u pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, występuje zaburzona czynność wątroby, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa.
  • Lek Aspirin C zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
  • Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości.
  • Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ostrzeżenia
  • Przed rozpoczęciem stosowania Aspirin C należy omówić z lekarzem jeśli u pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, występuje zaburzona czynność wątroby, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa.
  • Lek Aspirin C zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
  • Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości.
  • Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.