Menu
Zamknij

Paracetamol Hasco czop.doodbyt. 0,5 g 10 czop.

Czopki przeciwbólowe

Opis

Paracetamol Hasco w postaci czopków to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy działający 4-6h. Użytkowany jest w celu łagodzenia bóli dowolnego pochodzenia i stanach gorączkowych.
Paracetamol Hasco, 500mg, 10 czopków
Paracetamolum

Opis
Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.

wyodrębnionia
  • bóle różnorodnego pochodzenia
  • stany gorączkowe

Przeciwwskazania
  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol albo którykolwiek z pozostałych części tego leku
  • w sytuacji ciężkiej niewydolności wątroby albo wirusowego zapalenia wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej,
  • w przypadku ciężkiej niewydolności nerek.

Środki ostrożności
Przed rozpoczęciem użytkowania Paracetamol HASCO należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.
Bez zalecenia lekarza nie stosować:
  • przeciwbólowo dłużej aniżeli 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
  • w przypadku bólu gardła dłużej aniżeli 2 dni,
  • w sytuacji nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.
Nie należy stosować dawek obszerniejszych aniżeli zalecane. Stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych. U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy, może wystąpić uczulenie na paracetamol
W czasie użytkowania paracetamolu nie należy spożywać napojów alkoholowych. Nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
Jeśli pacjentka jest w ciąży albo karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży albo gdy planuje posiadać dziecko, powinna poradzić się lekarza albo farmaceuty przed wykorzystaniem tego leku.

stosowanie
Lek ten należy za każdym razem stosować starannie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, albo według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Czopki Paracetamol HASCO stosuje się doodbytniczo.
Dawkowanie:
U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni.
U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała).lub według poniższej tabeli wiekowej.
Dawki jednorazowe
3 miesiące – 1 rok - 80 mg; 2–3 lata - 125 mg; 4–6 lat - 125 mg do 250 mg; 7–8 lat - 250 mg; 9–10 lat - 250 mg do 500 mg; 11–12 lat - 500 mg;
W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niżeli 4 razy na dobę.
U dzieci nie stosować leku dłużej aniżeli 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
wykorzystywanie leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat powinno być zalecone poprzez lekarza.

Przechowywanie
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień przekazanego miesiąca.

Skład
Substancją czynną leku jest paracetamol. Jeden czopek gromadzi 500 mg paracetamolu.
Pozostały element (substancja pomocnicza) to: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Opakowanie
Lek Paracetamol Hasco ma postać mlecznobiałych czopków o zarysie torpedy. Jedno opakowanie zawiera 10 czopków.

Podmiot odpowiedzialny
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.