Menu
Zamknij

Paracetamol Hasco czop.doodbyt. 0,125 g 10 czop.

Czopki przeciwbólowe

Opis

Czopki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, bardzo przydatne dla osób uczulonych na salicylany.
Opis
Czopki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, stanowczo przydatne dla osób uczulonych na salicylany.

Dawkowanie
U dzieci dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej.

Dawki jednorazowe

3 miesiące-1 rok - 80 mg
2–3 lata - 125 mg
4–6 lat - 125 mg do 250 mg
7–8 lat - 250 mg
9–10 lat - 250 mg do 500 mg
11–12 lat - 500 mg

W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, lecz nie więcej niż 4 razy na dobę.
U dzieci nie stosować leku dłużej niżeli 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
U dzieci w wieku poniżej 2 lat lek należy stosować tylko z przepisu lekarza.
w sytuacji wrażenia, iż działanie leku Paracetamol HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie
Paracetamol HASCO jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godzin.

Działania niepożądane
Zaburzenia krwi i układu absorpcyjnego
szczególnie rzadko (< 1/10 000): agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu oddechowego
rzadko (>1/10 000 do <1/1000): obrzęk krtani.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
nad wyraz rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
Zaburzenia ukladu immunologicznego
rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
szczególnie rzadko: uczulenie
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
szczególnie rzadko: zapalenie wątroby.

Skład
1 czopek gromadzi:

substancję czynną: paracetamol 125 mg
substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58)

Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje:

nadwrażliwość na paracetamol,
ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby,
choroba alkoholowa,
ciężka niewydolność nerek.
Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje:

nadwrażliwość na paracetamol,
ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby,
choroba alkoholowa,
ciężka niewydolność nerek.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

PODOBNE PRODUKTY

Czopki przeciwbólowe, Paracetamol Hasco czop.doodbyt. 0,08 g 10 czop.
od 6 54

1 oferta

Paracetamol Hasco czop.doodbyt. 0,08 g 10 czop.

  • Producent PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 
  • EAN 5909990834211 
Porównaj
Czopki przeciwbólowe, Paracetamol Hasco czop.doodbyt. 0,5 g 10 czop.
od 6 50

1 oferta

Paracetamol Hasco czop.doodbyt. 0,5 g 10 czop.

  • Producent PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 
  • EAN 5909990834518 
Porównaj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.